Aktualności

Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi

„Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi” to zbiór rzetelnych informacji, który powstał we współpracy 4 organizacji, działających na rzecz pacjentów (Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, OnkoCafe i OmeaLife) i Roche jako partnera merytorycznego. Poradnik ułatwi Ci rozmowę z lekarzami, odpowie na trudne pytania, które towarzyszą każdej kobiecie po otrzymaniu diagnozy, uspokoi nerwy i pomoże odnaleźć się w nowej sytuacji.

Diagnoza rak piersi to bardzo trudny moment dla każdej kobiety. Zaburza dobrze znany rytm życia i stawia przed nieznanym. Przed kobietą wiele trudnych decyzji, które będzie musiała podjąć. Tylko, skąd wiedzieć, co będzie najlepsze? Skąd czerpać informacje? Takie pytania są zupełnie naturalne i dobrze, że się pojawiają. Szukanie na nie odpowiedzi i zdobywanie wiedzy doda siły i pozwoli oswoić się z chorobą.

Przede wszystkim każda pacjentka musi wiedzieć, że ma wpływ na swoje leczenie – może np. dokonać wyboru ośrodka, w którym będzie odbywała się terapia (dobrze, aby był to ośrodek, który oferuje pacjentkom z rakiem piersi kompleksowe leczenie). Każda pacjentka może, a nawet powinna, wspólnie z lekarzem podejmować decyzje terapeutyczne. Każda pacjentka ma również prawo szukać wsparcia u psychoonkologa.

Aby wesprzeć kobiety z rakiem piersi tuż po  diagnozie i wyposażyć w  wiedzę potrzebną do podjęcia czekających je decyzji, przygotowaliśmy wspólnie z naszym ekspertem – dr Agnieszką Jagiełło-Gruszfeld „Poradnik dla kobiet z wczesnym rakiem piersi”. Znajdują się w nim informacje, które pozwolą zrozumieć, czym jest rak piersi i jak przygotować się do poszczególnych etapów leczenia, czy wizyt u specjalistów. Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać pomocy i poszerzać swoją wiedzę? To bardzo ważne, aby od początku zbierać informacje na temat choroby – wiedza daje siłę i przywraca uczucie panowania nad sytuacją, ułatwia poruszanie się w systemie oraz kontakt z lekarzami.

Zachęcamy do ściągnięcia jego wersji elektronicznej

Wróć do listy aktualności
Organizatorzy
Partner merytoryczny